ELSW-J21M3-0CPGS-D2700
- Manufacturer Part Number:
- ELSW-J21M3-0CPGS-D2700
- Part of Description:
- LED SHWO WARM WHITE 2700K 2SMD
- CCT (K) :
- 2700K (2580K ~ 2870K)
- Color :
- White, Warm
- CRI (Color Rendering Index) :
- 75
- Current - Max :
- 750mA
- Current - Test :
- 700mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 115lm (110lm ~ 120lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 100lm
- Height - Seated (Max) :
- 0.084" (2.13mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 46 lm/W
- Product Status :
- Discontinued at Digi-Key
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.55V