DSC2011FI1-F0036T
- Manufacturer Part Number:
- DSC2011FI1-F0036T
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- MEMS OSC XO 1.65V-3.6V 14SMD
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- Pin Configurable/Selectable Oscillators
- Base Resonator :
- MEMS
- Current - Supply (Max) :
- 32mA (Typ)
- Frequency - Output 1 :
- 50MHz
- Frequency - Output 2 :
- 50MHz
- Frequency - Output 3 :
- Frequency - Output 4 :
- Frequency Stability :
- ±50ppm
- Function :
- Enable/Disable
- Height :
- 0.035" (0.90mm)
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Output :
- CMOS
- Package / Case :
- 14-VFQFN Exposed Pad
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Type :
- XO (Standard)
- Voltage - Supply :
- 1.65V ~ 3.6V