ELYI-K72C5-0LPGS-P5700
- Manufacturer Part Number:
- ELYI-K72C5-0LPGS-P5700
- Current - Max :
- 1A
- Current - Test :
- 700mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 375lm (375lm ~ 400lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 356lm
- Height - Seated (Max) :
- 0.174" (4.43mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 77 lm/W
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 7V