XMLBEZ-00-0000-0D0HV350H
Manufacturer Part Number:
XMLBEZ-00-0000-0D0HV350H
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
5000K 2-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
1A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
430lm (420lm ~ 440lm)
Height - Seated (Max) :
0.124" (3.15mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
102 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
115°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
12V