ELYI-K52C5-0LPGS-P5700
- Manufacturer Part Number:
- ELYI-K52C5-0LPGS-P5700
- Manufacturer/Brand:
- Everlight Electronics
- Part of Description:
- LED YI COOL WHT 5700K 70CRI 8SMD
- Manufacturer :
- Everlight Electronics
- Product Category :
- White LED Lighting
- CCT (K) :
- 5700K (5310K ~ 6020K)
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 1A
- Current - Test :
- 700mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 325lm (325lm ~ 350lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 309lm
- Height - Seated (Max) :
- 0.174" (4.43mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 66 lm/W
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Package / Case :
- 2424 (6060 Metric)
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Supplier Device Package :
- Viewing Angle :
- 105°
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 7V