1430-24-1-0500-008-1-TS
Manufacturer Part Number:
1430-24-1-0500-008-1-TS
Part of Description:
HOOK-UP STRND 24AWG ORN 500'
Stock Condition:
1
Conductor Strand :
11/0.0063"
Jacket (Insulation) Diameter :
0.055" (1.40mm)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.015" (0.38mm)
Jacket Color :
Orange
Length :
500.0' (152.4m)
Operating Temperature :
-10°C ~ 105°C
Voltage :
300V
Wire Gauge :
24 AWG