MHBBWT-0000-000F0HE240H
Manufacturer Part Number:
MHBBWT-0000-000F0HE240H
Part of Description:
XLAMP MHB-B LIGHT EMITTING DIODE
CCT (K) :
4000K 2-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
350mA
Current - Test :
240mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
613lm (590lm ~ 635lm)
Height - Seated (Max) :
0.069" (1.74mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
149 lm/W
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Supplier Device Package :
2020
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
17.1V