L1MX-507006V500000
Manufacturer Part Number:
L1MX-507006V500000
Part of Description:
COOL-WHITE 6V
CCT (K) :
5000K 5-Step MacAdam Ellipse
Current - Max :
3A
Current - Test :
1.4A
Flux @ 25°C, Current - Test :
1345lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
1232lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.152" (3.87mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
170 lm/W
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Supplier Device Package :
2828
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
5.65V