ZUSAVB75339
Manufacturer Part Number:
ZUSAVB75339
Part of Description:
Brown Viton O-Ring - Dash 339 -
Color :
Brown
Dash Number :
-339
Diameter - Inside :
3.225" (81.92mm) 3-1/4"
Diameter - Outside :
3.645" (92.58mm) 3-5/8"
Material :
Viton
Nominal I.D. :
3-1/4"
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Width / Cross Section :
0.210" (5.33mm) 3/16"