ELSH-F81N1-0LPGS-C4000
- Manufacturer Part Number:
- ELSH-F81N1-0LPGS-C4000
- Part of Description:
- LED SHUEN NEUTRAL WHT 4000K 2SMD
- CCT (K) :
- 4000K (3710K ~ 4260K)
- Current - Max :
- 400mA
- Current - Test :
- 350mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 80lm (80lm ~ 90lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 70lm
- Height - Seated (Max) :
- 0.085" (2.15mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 67 lm/W
- Size / Dimension :
- 0.177" L x 0.120" W (4.50mm x 3.05mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.4V