74HCT4851BQ-Q100,1
Manufacturer Part Number:
74HCT4851BQ-Q100,1
Manufacturer/Brand:
Nexperia
Part of Description:
IC MUX 8:1 210OHM 16DHVQFN
Stock Condition:
3,000
Manufacturer :
Nexperia
Product Category :
Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
-3db Bandwidth :
Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) :
10pF
Channel-to-Channel Matching (ΔRon) :
2Ohm
Charge Injection :
Crosstalk :
Current - Leakage (IS(off)) (Max) :
100nA
Mounting Type :
Surface Mount
Multiplexer/Demultiplexer Circuit :
8:1
Number of Circuits :
1
On-State Resistance (Max) :
210Ohm
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C (TA)
Package / Case :
16-VFQFN Exposed Pad
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
16-DHVQFN (2.5x3.5)
Switch Circuit :
Switch Time (Ton, Toff) (Max) :
25ns, 80ns
Voltage - Supply, Dual (V±) :
Voltage - Supply, Single (V+) :
4.5V ~ 5.5V