MHBAWT-0000-000F0UB240F
Manufacturer Part Number:
MHBAWT-0000-000F0UB240F
Part of Description:
LED XLAMP 4000K WHITE 18V SMD
CCT (K) :
4000K 4-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
350mA
Current - Test :
240mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
395lm (380lm ~ 410lm)
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.61mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
91 lm/W
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
18V