ELSW-J61C3-0LPGS-D5700
- Manufacturer Part Number:
- ELSW-J61C3-0LPGS-D5700
- Part of Description:
- LED SHWO COOL WHITE 5700K 2SMD
- CCT (K) :
- 5700K (5310K ~ 6020K)
- Color :
- White, Cool
- CRI (Color Rendering Index) :
- 70
- Current - Max :
- 750mA
- Current - Test :
- 700mA
- Flux @ 25°C, Current - Test :
- 150lm (150lm ~ 160lm)
- Flux @ 85°C, Current - Test :
- 131lm
- Height - Seated (Max) :
- 0.084" (2.13mm)
- Lumens/Watt @ Current - Test :
- 60 lm/W
- Product Status :
- Active
- Size / Dimension :
- 0.138" L x 0.138" W (3.50mm x 3.50mm)
- Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
- 3.55V