ZUSAV4X76
Manufacturer Part Number:
ZUSAV4X76
Manufacturer/Brand:
USA Sealing
Part of Description:
Viton O-Ring - 4mm Wide 76mm ID
Manufacturer :
USA Sealing
Product Category :
Seals - O-Rings
Color :
Black
Cross Section Shape :
Round
Dash Number :
Diameter - Inside :
2.992" (76.00mm)
Diameter - Outside :
3.307" (84.00mm)
Hardness :
75 Shore A
Material :
FKM
Nominal I.D. :
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Product Status :
Active
Width / Cross Section :
0.157" (3.99mm)