MHBBWT-0000-000F0HD240G
Manufacturer Part Number:
MHBBWT-0000-000F0HD240G
Part of Description:
LED XLAMP NEUT WHT 4000K SMD
CCT (K) :
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
350mA
Current - Test :
240mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
530lm (510lm ~ 550lm)
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.61mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
126 lm/W
Size / Dimension :
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
17.5V