ZUSAH1.6X25.1
Manufacturer Part Number:
ZUSAH1.6X25.1
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 1.6mm Wide 25.1m
Diameter - Inside :
0.988" (25.10mm)
Diameter - Outside :
1.114" (28.30mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.063" (1.60mm)