ZUSAH1.5X17
Manufacturer Part Number:
ZUSAH1.5X17
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 1.5mm Wide 17mm
Diameter - Inside :
0.669" (17.00mm)
Diameter - Outside :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.059" (1.50mm)