L1T2-2770000000000
Manufacturer Part Number:
L1T2-2770000000000
Manufacturer/Brand:
Lumileds
Part of Description:
WARM-WHITE 70 CRI
Manufacturer :
Lumileds
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
2700K
Color :
White, Warm
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1.5A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
266lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.12mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
136 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
2-SMD, No Lead Exposed Pad
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Supplier Device Package :
2-SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.8V