ZUSAH3X14
Manufacturer Part Number:
ZUSAH3X14
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 3mm Wide 14mm ID
Diameter - Inside :
0.551" (14.00mm)
Diameter - Outside :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.118" (3.00mm)