ZUSAH3.55X75
Manufacturer Part Number:
ZUSAH3.55X75
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 3.55mm Wide x 75
Diameter - Inside :
2.953" (75.00mm)
Diameter - Outside :
3.232" (82.10mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.140" (3.55mm)