ZUSAV5X180
Manufacturer Part Number:
ZUSAV5X180
Part of Description:
Viton O-Ring - 5mm Wide 180mm ID
Color :
Black
Cross Section Shape :
Round
Dash Number :
Diameter - Inside :
7.087" (180.00mm)
Diameter - Outside :
7.480" (190.00mm)
Hardness :
75 Shore A
Material :
FKM
Nominal I.D. :
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Width / Cross Section :
0.197" (5.00mm)