ZUSAH3X28.5
Manufacturer Part Number:
ZUSAH3X28.5
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 3mm Wide 28.5mm
Diameter - Inside :
1.122" (28.50mm)
Diameter - Outside :
1.358" (34.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.118" (3.00mm)