ZUSAS70FDA1.6X3.1
Manufacturer Part Number:
ZUSAS70FDA1.6X3.1
Part of Description:
Silicone O-Ring - 1.6mm Wide 3.1
Diameter - Inside :
0.122" (3.10mm)
Diameter - Outside :
0.248" (6.30mm)
Operating Temperature :
-62°C ~ 232°C
Width / Cross Section :
0.063" (1.60mm)