ZUSAH2.4X5.3
Manufacturer Part Number:
ZUSAH2.4X5.3
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 2.4mm Wide 5.3mm
Diameter - Inside :
0.209" (5.31mm)
Diameter - Outside :
0.398" (10.10mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.094" (2.40mm)