ZUSAH6X270
Manufacturer Part Number:
ZUSAH6X270
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 6mm Wide 270mm I
Diameter - Inside :
10.630" (270.00mm)
Diameter - Outside :
11.102" (282.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.236" (6.00mm)