ZUSAH4X72
Manufacturer Part Number:
ZUSAH4X72
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 4mm Wide 72mm ID
Diameter - Inside :
2.835" (72.00mm)
Diameter - Outside :
3.150" (80.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.157" (3.99mm)