XD16AWT-H0-0000-00000HHF5
Manufacturer Part Number:
XD16AWT-H0-0000-00000HHF5
Part of Description:
XLAMP XD16 WHITE LIGHT EMITTING
CCT (K) :
4200K
Color :
White, Neutral
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
2A
Current - Test :
350mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
Flux @ 85°C, Current - Test :
144lm (139lm ~ 148lm)
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.88mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
151 lm/W
Size / Dimension :
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Viewing Angle :
135°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.73V