ZUSAH3.55X190
Manufacturer Part Number:
ZUSAH3.55X190
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 3.55mm Wide x 19
Diameter - Inside :
7.480" (190.00mm)
Diameter - Outside :
7.760" (197.10mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.140" (3.55mm)