ZUSAH5.3X54.5
Manufacturer Part Number:
ZUSAH5.3X54.5
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 5.3mm Wide x 54.
Diameter - Inside :
2.146" (54.50mm)
Diameter - Outside :
2.563" (65.10mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.209" (5.31mm)