ZUSAH2.4X27.6
Manufacturer Part Number:
ZUSAH2.4X27.6
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 2.4mm Wide 27.6m
Diameter - Inside :
1.087" (27.61mm)
Diameter - Outside :
1.276" (32.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.094" (2.40mm)