L170-5770703600000
Manufacturer Part Number:
L170-5770703600000
Part of Description:
COOL-WHITE 70 CRI, 36V
CCT (K) :
5700K
Current - Max :
400mA
Current - Test :
233mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
1500lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
183 lm/W
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
35.2V