ZUSAH2X16
Manufacturer Part Number:
ZUSAH2X16
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 2mm Wide 16mm ID
Diameter - Inside :
0.630" (16.00mm)
Diameter - Outside :
0.787" (20.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.079" (2.00mm)