L170-3590701200000
Manufacturer Part Number:
L170-3590701200000
Part of Description:
NEUTRAL-WHITE 90 CRI
CCT (K) :
3500K
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
1.2A
Current - Test :
700mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
1156lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
140 lm/W
Size / Dimension :
0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
11.8V