ZUSAV1X45
Manufacturer Part Number:
ZUSAV1X45
Part of Description:
Viton O-Ring - 1mm Wide 45mm ID
Color :
Black
Diameter - Inside :
1.772" (45.00mm)
Diameter - Outside :
1.850" (47.00mm)
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Width / Cross Section :
0.039" (1.00mm)