ZUSAH6X180
Manufacturer Part Number:
ZUSAH6X180
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 6mm Wide 180mm I
Diameter - Inside :
7.087" (180.00mm)
Diameter - Outside :
7.559" (192.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.236" (6.00mm)