ZUSAH1.8X11.8
Manufacturer Part Number:
ZUSAH1.8X11.8
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 1.8mm Wide x 11.
Diameter - Inside :
0.465" (11.81mm)
Diameter - Outside :
0.606" (15.40mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.071" (1.80mm)