ZUSAH1X1.8
Manufacturer Part Number:
ZUSAH1X1.8
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 1mm Wide 1.8mm I
Diameter - Inside :
0.071" (1.80mm)
Diameter - Outside :
0.150" (3.80mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.039" (1.00mm)