ZUSAH4.5X60
Manufacturer Part Number:
ZUSAH4.5X60
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 4.5mm Wide 60mm
Diameter - Inside :
2.362" (60.00mm)
Diameter - Outside :
2.717" (69.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.177" (4.50mm)