ZUSAH1.9X2.8
Manufacturer Part Number:
ZUSAH1.9X2.8
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 1.9mm Wide 2.8mm
Diameter - Inside :
0.110" (2.79mm)
Diameter - Outside :
0.260" (6.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.075" (1.90mm)