ZUSAH1X54
Manufacturer Part Number:
ZUSAH1X54
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 1mm Wide 54mm ID
Diameter - Inside :
2.126" (54.00mm)
Diameter - Outside :
2.205" (56.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.039" (1.00mm)