ZUSAV5X28
Manufacturer Part Number:
ZUSAV5X28
Part of Description:
Viton O-Ring - 5mm Wide 28mm ID
Color :
Black
Diameter - Inside :
1.102" (28.00mm)
Diameter - Outside :
1.496" (38.00mm)
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Width / Cross Section :
0.197" (5.00mm)