ZUSAV4X40
Manufacturer Part Number:
ZUSAV4X40
Part of Description:
Viton O-Ring - 4mm Wide 40mm ID
Diameter - Inside :
1.575" (40.00mm)
Diameter - Outside :
1.890" (48.00mm)
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Width / Cross Section :
0.157" (3.99mm)