L150-27905024000H0
Manufacturer Part Number:
L150-27905024000H0
Part of Description:
WARM-WHITE 90 CRI 24V
CRI (Color Rendering Index) :
90
Current - Max :
240mA
Current - Test :
160mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
500lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
129 lm/W
Size / Dimension :
0.197" L x 0.204" W (5.00mm x 5.18mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
24.2V