MLESWT-A1-0000-000350
Manufacturer Part Number:
MLESWT-A1-0000-000350
Manufacturer/Brand:
Cree LED
Part of Description:
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 4SMD
Manufacturer :
Cree LED
Product Category :
White LED Lighting
CCT (K) :
6200K (5350K ~ 7250K)
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
80
Current - Max :
167mA
Current - Test :
50mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
49lm (46lm ~ 52lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
44lm
Height - Seated (Max) :
0.052" (1.33mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
102 lm/W
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
4-SMD, J-Lead Exposed Pad
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.138" L x 0.124" W (3.50mm x 3.15mm)
Supplier Device Package :
SMD
Viewing Angle :
120°
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
9.6V