L130-3080001400001
Manufacturer Part Number:
L130-3080001400001
Part of Description:
LED LUXEON WARM WHITE 3000K 2SMD
Stock Condition:
90
CCT (K) :
3000K
Current - Max :
100mA
Current - Test :
60mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
21lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.033" (0.83mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
113 lm/W
Size / Dimension :
0.114" L x 0.055" W (2.90mm x 1.40mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.1V