ZUSAV1.6X9.1
Manufacturer Part Number:
ZUSAV1.6X9.1
Part of Description:
Viton O-Ring - 1.6mm Wide 9.1mm
Diameter - Inside :
0.358" (9.09mm)
Diameter - Outside :
0.484" (12.30mm)
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Width / Cross Section :
0.063" (1.60mm)