ZUSAH1.8X17
Manufacturer Part Number:
ZUSAH1.8X17
Part of Description:
Buna-N O-Ring - 1.8mm Wide x 17m
Diameter - Inside :
0.669" (17.00mm)
Diameter - Outside :
0.811" (20.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 121°C
Width / Cross Section :
0.071" (1.80mm)