ZUSAV5X16
Manufacturer Part Number:
ZUSAV5X16
Part of Description:
Viton O-Ring - 5mm Wide 16mm ID
Color :
Black
Diameter - Inside :
0.630" (16.00mm)
Diameter - Outside :
1.024" (26.00mm)
Operating Temperature :
-26°C ~ 204°C
Width / Cross Section :
0.197" (5.00mm)