L150-22705006000S0
Manufacturer Part Number:
L150-22705006000S0
Part of Description:
WARM-WHITE 70 CRI 6V
CCT (K) :
2200K
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
1A
Current - Test :
800mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
695lm (Typ)
Flux @ 85°C, Current - Test :
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
143 lm/W
Package / Case :
2020 (5050 Metric)
Size / Dimension :
0.197" L x 0.204" W (5.00mm x 5.18mm)
Supplier Device Package :
2020
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
6.1V