JB3030UWT-B-B65EA0000-1Z000001
Manufacturer Part Number:
JB3030UWT-B-B65EA0000-1Z000001
CCT (K) :
6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Color :
White, Cool
CRI (Color Rendering Index) :
70
Current - Max :
480mA
Current - Test :
65mA
Flux @ 25°C, Current - Test :
37lm (36lm ~ 38lm)
Flux @ 85°C, Current - Test :
36lm (Typ)
Height - Seated (Max) :
0.034" (0.86mm)
Lumens/Watt @ Current - Test :
211 lm/W
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.7V